خودتان را چگونه می گذرانید؟

ثانیه شمار برنامه سه ستاره همین الان از چهار ساعت گذشت و من بالاخره بعد از نیم ساعت خیره شدن به کیبرد تصمیم گرفتم بنویسم!هرچند سروش صحت را دوست دارم، این واجب تر است!

یاد دبیر ادبیات دوران راهنمایی ام افتادم! آقای پیروزمند! یادش بخیر! یکی از با شخصیت ترین آدم هاییست که تا بحال دیده ام! میگفت این موضوع "تابستان خود را چگونه گذراندید؟" یا "تعطیلات نوروز خود را چگونه گذراندید؟" بر خلاف تصور شما موضوعی مسخره نیست! هزاران بار درگیر شدیم در آن سال ها! من دنبال موضوع آزاد بودم! از همان بچگی فرصت طلب بودم! منتظر فرصت بودم برای زدن حرف های خودم! گویی دیگر پوشیده نیست بر کسی!

تا این چند روز آخر که به حرفش رسیده ام! به سال گذشته فکر میکنم! و گذشته ی سال گذشته که میشود سال های گذشته! آنقدر اینور و آنور گفتند سال نو دارد می آید که مجبور شدیم باور کنیم سال نو دارد می آید! وگرنه ما کجا و سال نو کجا! ما که در تکرار خود غوطه ور شده ایم سال نو دیگر معنی ندارد! برای ما که شدیم آینه هایی موازی برای منعکس کردن نفرت و کینه تا بینهایت، تحویل سال یک ثانیه ای هیچ معنای خاصی ندارد جز بهانه ای کوتاه! تا اینجا آمدم مثل همیشه نقش انسان های فهیم را بازی کنم، انسان هایی که خیلی چیزها میفهمند و دیگران را سرزنش میکنند! بعد ترسیدم این زندگی که یک سالی ست روی خوش نشان میدهد نکند از بازی خسته شود و بزند همه چیز را خراب کند! یادم آمد!

یادم آمد هیچ سالی بی اعتراف تحویل نشده! حتی یادم می آید هر بار که اعتراف کرده ایم به خود و آنچه که هستیم، خود تحویل سالی چداگانه بوده! یعنی چندین سال تحویل در یک بار چرخیدن زمین! مثل هر بار که از چرخیدن دور خودمان و دور زدن دیگران ایستاده ایم!

خلاصه اش، سال گذشته سالی ماورای خوب بودن بود! سال هدیه های الهی بود! سال بدست آوردن بود! سالی که فاصله ی خواستن ما تا برآورده کردن خدا خیلی کوتاه بود! مثل معجزات پیامبران هزینه اش هم کم نبود! بسیار از دست دادن رقم خورد، بسیار سرد و گرم شدن ها که حس شد، و سکوت های بسیاری که متحمل شدیم! بسیار انسان هایی که خوب دیده بودیمشان، نقابشان افتاد و بسیار انسان هایی که بد می دیدیمشان، خوبی شان از تخیلات ما سبقت گرفت! سال شگفتی ها بود! سالی که معادلات همیشگی جواب نمیداد! سالی که باید میفهمیدیم هیچ چیز محال نیست!

ثانیه شمار شبکه سه از دو ساعت و نیم گذشت! آنقدر مکث کردم که یادم رفت چه میخواستم بگویم! میخواستم سطر ها بنویسم! همیشه همینجور بوده! یک عالمه حرف که یا گفته نمیشوند یا بر عکسشان گفته میشود!

آرزوی خوشحالی؛ کوچکترین هدیه برای تمام آنهایی ست که نمیشناسیم و کوچکترین جبران برای آنها که خواسته و ناخواسته آزردیم...

موضوع آزاد هنوز بهترین است! ای کاش سال دیگر؛ سال ققنوس بود و بجای سبزه، خاکستر بر سر سفره های هفت سین مان!

سال نو همگی مبارک!

/ 9 نظر / 31 بازدید
غریبه ی آشنا

سال نو بر همگی مبااااارک[گل][گل][گل][گل]

برگ نگاه

سلام. در حالی که کمتر از یک ساعت مونده به سال تحویل و اینجا توی خونه ما هنوز جنب و جوش ها ادامه داره... نمیخوام فقط به یه " سال نو مبارک" تنها اکنفا کنم طلب حلالیت و صاف کردن دلامون از اوجب واجباته توی این لحظه ها،پس حلال کنید اینجانب رو اگه دلی رو شکوند، اگه حرفی زد که نباید میزد،اگه کاری رو که باید انجام میداد و نداد و خیلی چیزای دیگه که الان حضور ذهن ندارم [خجالت] یه سال گذشته، نمیدونم بزرگتر شدیم یا نه...ولی حتما تغییر کردیم! یه سال گذشته پر از اتفاقات ریز و درشت و خوب و بد بوده...بدی هاشو دور میریزیم و خوبی هاشو برای همیشه تو ذهنمون ثبت میکنیم. به سال جدیدمون خوشبین باشیم و سعی کنیم این خوشینی رو تو لحظه لحظه هامون اعمال کنیم. توی این لحظه ها فراموش نکنیم اونایی رو که شاید با دعامون بتونبم بهشون عیدی بدیم. برای همگی سالی پر از اتفاقات بزرگ و کوچیک و خوب رو به برکت نام فاطمه زهرا (س) آرزو میکنم و ...عیدتون مبارک[گل][لبخند]

فاطمه

یا مقلب القلوب... ای زیر و روگرداننده دلها... از بین جمله های دعای تحویل سال این برای من محبوب ترینه و همیشه ناخودآگاه چند بار تکرارش میکنم. برای همه لحظه های خوش،اتفافای خوش،خنده های از ته دل آرزو میکنم. برگ نگاه درست میگه،یک سال گذشته و ما تغییر کردیم،نمیدونم بزرگ شدیم یا نه. اما امیدوارم شده باشیم... فکر کنم وقت مناسبی باشه برای حلالیت خواستن،بخاطر همه اشتباه ها و حرف ها و حدیث هایی که گاه گفتن و گاه نگفتنشون،دلخوری به بار آورد و ناخواسته باعث رنجش شد. حلال کنید. عـــیــــدتـــــون مـــــبــــارک[گل][گل][گل][گل][گل]

ابرنگ

نوروز پیروز .... با ارزوی کلی اتقاق خوب برای همه [لبخند]

سهند

برگ نگاه> اتفاقا ما هم تا ده دقیقه قبل از سال تحویل تو خونمون همه مشغول بود! حتی کارگرایی که اومده بودن در خونه رو نصب کنن ده دقیقه قبل از تحویل سال رفتن! من به امسال خیلی خوشبینم! سال 92 واسه من فوق العاده بود ولی میدونم 93 بهتره! سال نو شما هم مبارک!

سهند

فاطمه> شاید نه حتی بزرگ نشده باشیم؛ خیلی هم کوچیک شده باشیم! تغییر مثبت همیشه قسمت خوب سال نو بوده! با آرزوی بهترین ها!

مهدی سیف آبادی

سال نو مبارک ! نمیدونم چی بگم ، این که واقعا این گذر یک دور زمین به خودش ، چیزی از ما آدما رو عوض میکنه یا نه ! اما امیدوارم امسال خیلی خوب باشه !