سیزدهتون به در

زمانی که پادشاه نیک سیرت ایرانی،کورش، به حکومت رسید با شکست بخت النصر ،پادشاه جبار و خونخوار بابل، سرزمین خود را تا سواحل مدیترانه گسترش داد. دیدگاه الهی کورش باعث شد تا وی پیروی از تمام ادیان الهی را در ایرانِ بزرگ آزاد بداند به شرط آنکه هیچ فرقه ای با فرقه‌ی دیگر جنگ نکند و یا قصد آشوب و شورش علیه حکومت را نداشته باشد. همین مهربانی پادشاه باعث شد یهودیانی که توسط بخت النصر شکنجه و کشته می شدند، ایران را کشوری امن و مناسب برای خود ببینند و آزادانه به فعالیت های خود ادامه دهند.

سه نسل از حکومت کورش می گذشت که خشایارشا پادشاه ایران شد. در این زمان به علت خیانت های فراوان و پیمان شکنی های مکرر قوم یهود (فرقه‌ی zion)، آنها از دستیابی به مقامات دولتی و حکومتی منع شده بودند. در همین وضعیت شخصی به نام "مُردخوای" فرزند "پاییر" از فرقه‌ی زیون با پنهان کاری و فریبِ حکومت توانست به دربار نفوذ کند و صاحب پست و مقام شود. وی پس از مدتی با وسوسه‌ی خشایارشا دخترخوانده‌ی خود "هدسه" را که یک یهودی متعصب بود با تغییر نام به "استر" وارد دربار کرد و به ازدواج خشایارشا درآورد. این دخترک زیبا و خائن با حقه‌های زنانه‌ی خود هر روز بیشتر به پادشاه نزدیک می شد و حتی در بسیاری از امور حکومتی نیز دخالت می کرد.

در همین زمان "هامان" وزیر اعظم و لایق ایرانی که از مفاخر علم و سیاست و دانش در دوره‌ی هخامنشی است، متوجه رابطه‌ی مردخوای با استر می شود و پس از تحقیق متوجه می شود که این دونفر باهم نسبت فامیلی دارند و هردو از یهودیان zion هستند. این موضوع را روزهای پایانی اسفند (به گفته برخی مورخان: 23 اسفند) به اطلاع خشایارشا می رساند و از او می خواهد این 2نفر را مجازات کرده و به خاطر پیمان شکنی‌های مکرر، یهودیان را از ایران اخراج کند. پادشاه این موضوع را قبول می کند و از هامان می خواهد تا روزی را برای اعلام این موضوع مشخص کند. وزیر بزرگ ایران، نیمه‌ی فروردین را برای این کار مناسب می بیند. (در برخی منابع آمده است که هامان برای تعیین تاریخ قرعه(پوریم) انداخت)

دخترک نحس یهودی ،استر، موضوع را متوجه می شود و با همکاری مردخوای در روزهای دهه اول فروردین خشایارشا را باخوراندن شراب بسیار مست می کنند و در حال مستی از او حکمی می گیرند که 1-هامان و برخی از دیگر وزرای ایرانی دربار باید اعدام شوند 2- تمام قبایل منتسب به این افراد باید کشته شوند 3- تا6 روز یهودیان آزادند که هرکاری بکنند ولی مجازات نشوند.

 یهودیان در روز 13 فروردین، یک قتل عام بزرگ راه می اندازند و علاوه بر هامان وزیر دانای ایران، بیش از 100000 ایرانی را سر میبرند (در بعضی منابع اینگونه آمده: یهودیان در این روز آنقدر کشتار کردند که از هر 11 نفر ایرانی، یک نفر را سر بریدند)

از آن سال به بعد [تا هم اکنون] یهودیان به ویژه زیونها (zion) روزهای آخر اسفند ماه را با آتش زدن و توهین به عروسک های هامان و دیگر نمادهای ایران، این نسل کشی و وحشیگری را جشن می‌گیرند [بسیاری از مورخان، ریشه و اصل جشن چهارشنبه سوری را همین موضوع می دانند که به علت نفوذ زیونها در دربار پادشاهان ایران، همواره برگزار گردیده است] پس از انقلاب اسلامی در ایران با کمرنگ شدن نفوذ یهودیان در حکومت، با این جشن مخالفت شد و سعی در جلو گیری از آن همچنان ادامه دارد. هرچند در دیگر کشورها به ویژه اسرییل، یهودیان هرساله جشن هامان سوزی یا ایرانی کشی را در روزهای آخر اسفند برگزار می کنند که تصاویر زننده‌ی بسیاری از این جشن ها در فضای اینترنت منتشر شده است.

از آن سال به بعد ایرانیان در روز 13 فروردین ماه (سالروز کشتار ایرانیان توسط یهود) به خیابان و طبیعت می روند که جامعه‌شناسان و مورخان دلیل آن را اینگونه ذکر می کنند: 1- به یاد آن روز که همه‌ی ایرانیان برای فرار از دست یهودیان به کوه و صحرا پناه برده‌ اند 2- اعلام همبستگی و اینکه اگر 100 ها هزار ایرانی را بکشید باز هم ما در صحنه حضور خواهیم داشت 3- اعلام انزجار از یهودیان زیون.

لازم به ذکر است که قبر استر و مردخوای هم اکنون در همدان قراردارد، و در نقشه نیل تا فرات رژیم غاصب قدس (اسراییل) همدان و مقبره‌ی این دو خائن، جزء کشور اسرائئل دیده شده است.

 

داستان کامل همراه با منابع و تصاویر و فیلم از مراسم جشن پوریم کشی یا ایرانی کشی یهودیان در روز 13 و 14 اولین ماه سال

 

 

 

-این مطلب با ذکر منبع قرار داده شده،مطمئنا دیدگاههای متفاوتی نسبت به اون وجود داره.

-عجب سیزده به در قشنگی شد با این بارون زیبای بهاری

-رزرو غذا که یادتون نرفت؟!! یا هفته ی اول سال 93 رو تو دانشگاه بی غذا موندید؟! ;)

-عزاداری هاتون قبول، التماس دعا


/ 4 نظر / 35 بازدید
توسکا

سلام. مطلب جالبی بود میدونستم[چشمک]..سیزده ب در ت مبارک من که نرفتم بیرون..عوضش موندم خونه پای کانال ولایت عجب حالی داد عزاداری توهم مقبول درگاه حق و مورد پذیرش مادرمون صدیقه الشهیده باشه [گل] غذا رزرو نکردم اصلا رزرو نمیکردم..اگه هم رزرو میکردم نمی خوردم..[عینک]

سهند

سیزده فروردین، روز طبیعت مبارک باشه!

مائده

يه چيزايي در اين باره شنيده بودم!! اما پست خيلي جالبي بود ممنون[لبخند][گل] سيزده ما هم به سنت ديرينه خانوادگي مثل سالهاي گذشته به در نشد!![چشمک][نیشخند] الانم كه ديگه همه مهمونامون رفتن و اين رفتنه به اعضاي خونواده هم سرايت كرد و امروز يكي رفت و فردا من ميرم و چند روز ديگه اون يكي ميره!!دفه بعد كه اومدم خونه هيشكي نيست!!چقد زود تموم شد... عزاداريه تو هم قبول باشه!مثل هميشه محتاجيم به دعا[لبخند]

مهدی سیف آبادی

روز طبیعت مبارک باشه ، مطلب جالبی بود ، تو یکی از سخنرانی های آقای رائفی پور شنیده بودمش ! به نظرم میاد یه کم ساختگی باشه ! سیزده بدر امسال ما هم که کلن تو خونه گذشت ، بارون نذاشت هیچ جا بریم ، به جاش 14 رو بدر کردیم [نیشخند]